زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

ایمپلنت برای کودکان

ایمپلنت برای کودکان در مشهد

عموما در کودکان به دلی شور و انرژی زیادی که دارند ممکن است ضربه های مختلفی را ترجربه کنند از زخمی شدن بدن تا آسیب به فک و دندان هایشان، در این موقع یک دندان شیری کنده شود یا بر اثر تصادف یا ضربه از دهان خارج شود،‌ ایمپلنت کردن آن به طور کلی موفق نخواهد بود، زمانی که دندان دائمی کنده شود،‌ اگر به قدر کافی سرعت عمل داشته باشید، این شانس وجود دارد که دندان کنده شده را بتوان دوباره ایمپلنت کرد.
البته باید به این نکته توجه کرد که رشد فکی فرزند شما کامل شده باشد عموما ایمپلنت در دختران ۱۵ سال به بالا و پسران ۱۷ سال به بالا امکان پذیر است همین طور نوجوان هایی که دچار جهش رشد ناگهانی بلوغ می شوند و یا فضای مزیودنتال ناکافی ندارند نمی توانند ایمپلنت کنند .
از جمله مزایای ایمپلنت در کودکان می توان به افزایش اعتماد به نفس در کودکان و نوجوانان، تکلم صحیح در هنگام صحبت کردن، خوردن صحیح غذا که باعث می شود کودک به سوتغذیه دچار نشود، رشد صحیح فک، حفظ بهتر و بیشتر بهداشت دهان و دندان و جلوگیری از بیماری های دهان و دندان و لثه و طولانی مدت بودن عمر این ایمپلنت ها اشاره کرد.
برای درصد کمی از کودکان که شرایط ایمپلنت را ندارند می توان از روش های جایگزین استفاده کرد این روش ها عبارتند از:

  1. فلیپر
  2. پیوند دندان
  3. ارتودنسی
  4. دندان مصنوعی ثابت موقت تکه ای
  5. بریج مریلند
  6. کاور دندان
  7. ریتینر اسکیس
  8. باندینگ

 

بهرحال در اغلب موارد از دست دادن دندان برای کودک کوتاه مدت است، زیرا دندان دائمی خیلی زود جایگزین دندان شیری خواهد شد. اما اگر روی زیبایی دندان های فرزند خود حساسیت دارید و طاقت این را ندارید که اجازه دهید به صورت طبیعی فضا پر گردد بهتر است برای بهترین روش رمان با دندانپزشک فرزند خود مشورت کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید با مطب دکتر مهدی غلامی در ارتباط باشید

دیدگاه خود را بنویسید

7 + نوزده =