زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

بهترین سن برای جراحی فک

بهترین سن برای جراحی فک در مشهد

سن مناسب برای جراحی فک ، زمانی است که رشد فک متوقف شده باشد بین بازه ۱۸ تا ۲۵ سال بهترین سن برای جراحی فک می باشد و به تفکیک می توان گفت در دختران در سن ۱۷ سالگی و در پسران بین بازه ۱۸ تا۱۹ سال بهترین و ایده آل ترین زمان برای جراحی فک می باشد ، البته این جمله به آن معنا نیست که افراد مسن یا افراد کم سن نمی‌توانند جراحی فک را تجربه کنند در صورت لزوم هر فردی بر اساس تشخیص پزشک می‌تواند این جراحی را انجام دهد.
برای اینکه بتوانیم بفهمیم رشد فرد متوقف شده است باید رادیوگرافی از مچ دست و فک انجام شود که سنجش رشد فک از جمله این موارد است؛ البته در مورد خانم ها زمان شروع بلوغ و شرایط جنسی هم در این زمینه تاثیرگذار است. به علاوه برای تشخیص این مورد در کودکان، در طی دو سال، تغییر اندازه کفش آن‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.
اگر کودک شما دارای مشکلات فکی مادرزادی است باید درمان را از ۶ سالگی برای اون شروع کنید که بهترین درمان در این زمینه ارتودنسی است و باعث می شود دیگر احتیاجی به جراحی فک در بزرگسالی نداشته باشد .
همین طور کودکانی که فک‌ آن‌ها در حال بزرگ‌تر شدن است و به اصطلاح مشکل دفورمیتی یا عدم هماهنگی فک و دندان دارند باید در سنین ۱۰ تا ۱۲ سالگی تحت نظر باشند، زیرا ممکن است نیاز به ارتودنسی داشته باشند.
اگر تا بزرگسالی اقدامی برای درمان مشکلات فکی خود نکرده اید بهتر است تا قبل از ۲۵ سالگی این کار رو انجام دهید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و مشاوره کامل و دقیق در خصوص جراحی فک با مطب دکتر مهدی غلامی در مشهد در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

دو × 1 =