زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

آیا تزریق بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی مجاز است؟

آیا تزریق بوتاکس در دوران بارداری و شیردهی مجاز است؟

قبل و بعد از زایمان و در دوران بارداری و شیردهی مادر با محدودیت های زیادی در برخورد با بدنش مواجه می شود و هر نوع عمل و یا کارهای زیبایی را در این دوران نباید انجام دهد. دوران باردرای و شیردهی دوره حساسی برای پوست شماست.
بوتاکس را بیشتر متخصصان پوست و جراحان پلاستیک برای مسائلی مانند زیبایی استفاده می کنند. با تزریق بوتاکس خطوط ناهموار و به اصلاح چین و چروک صورت شما هموار می شود و زیبایی چهره شما بیشتر می گردد. بوتاکس موارد استفاده دیگری نیز در پزشکی دارد مانند: درمان فلج مغزی، میگرن‌های مزمن، اسپاسم شدید گردن، شکاف‌های مقعد، تعریق بیش از حد، بی اختیاری یا نشت ادرار، سندرم روده تحریک پذیر، اسپاسم پلک‌ها، اسپاسم عضلات گردن و شانه، دوبینی و لوچی چشم
بدن در این دوران بارداری هورمون‌های بیشتری تولید می‌کند، هورمون‌هایی همچون آندروژن، استروژن و پروژسترون و این تغییرات هورمونی می‌تواند باعث شود که پوست روغن بیشتری تولید کند صورت بیشتر جوش بزند همچنین زنان باردار در معرض هایپرپیگمنتیشن، راش پوستی دوران بارداری هم هستند.
تزریق بوتاکس در زمان شیردهی و بارداری
با اینکه در هر تزریق بوتاکس تنها مقدار کمی از سموم خالص بوتولینوم از نوع A وجود دارد و این دارو مستقیما به عضله تزریق می‌شود اما هنوز شواهدی مبنی بر اینکه این ماده در سراسر بدن به گردش در می آید و یا به شیر مادر منتقل شود وجود ندارد. و احتمال اینکه تزریق بوتاکس در زمان شیردهی به نوزاد لطمه ای وارد کند کم است
با این حال بهتر است مادر قبل از تزریق بوتاکس به کودک خود شیر دهد و بعد از تزریق بوتاکس بعد از گذاشتن حداقل ۴ ساعت اقدام به شیردهی مجدد به نوزاد خود کند.
همین طور در زنان باردار هم موردی در مورد خطرناک بودن آن گزارش نشده توصیه می‌کنیم که تنها زمانی از سم بوتولونیوم استفاده کنید که کاملاً ضروری باشد.
البته تزریق بوتاکس در دوز‌های بزرگ، حاوی نوروکسین‌هایی است که می‌توانند خطرناک باشند و یا برای افرادی که آلرژی به این مواد شیمیایی دارند مشکل ایجاد کنند حتی تزریق بوتولیسم می‌تواند در شرایطی به ویژه در زنان باردار، نوزادان و افرادی که در معرض بیماری‌های گوارشی هستند مرگ‌آور باشد.

در برخی تحقیقات نشان داده شده که سموم بوتولینوم ممکن است از جفت در طول بارداری عبور کنند و باعث مشکلاتی در جنین شود.
بعلاوه تمام نوزادان مجاز به مصرف غذا‌هایی که امکان وجود سم بوتولینوم در آن هست، نیستند
اگر در دوران شیردهی یا بارداری به سر می برید و تمایل به تزریق بوتاکس دارید بهترین حالت این است که حتما متخصص این کار را برای شما انجام دهد زیرا بهتر می داند چه میزان دوز باید برای شما تزریق کنم تا ضرری به بدن شما نرسد.
بوتاکس جعلی، دارو‌های آلوده و میکروبی، دارو‌هایی که در دوز‌های اشتباه داده شده‌اند و دارو‌هایی که به درستی تزریق نمی‌شوند، می‌توانند باعث ناراحتی و مرگ شوند. پس بوتاکس را از مراکز معتبر تهیه کنید.
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مرکز درمانی دکتر مهدی غلامی در مشهد در ارتباط باشید

دیدگاه خود را بنویسید

دو + دوازده =