زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

آیا جراحی ایمپلنت همزمان با کشیدن دندان انجام می شود؟

جراحی ایمپلنت همراه با کشیدن دندان در مشهد

اگر مجبور به کشیدن دندان های خود هستید و از طرفی زیبایی لبخند برای شما در اولویت است بهترین راه ایمپلنت دندان است.
پس بهترین کار قبل از هر چیزی گرفتن عکس پانورامیک است تا مواردی مانند :
ارتباط دندانهای عقل با دندان‌های دیگر، ارتباط دندان‌های بالایی با سینوس‌ها، ارتباط دندان‌های پایینی با عصب فک پایین، هر گونه عفونت، تومور یا بیمار یا استخوان در ناحیه دهان مشخص شود.
پس از کشیدن دندان به مرور استخوان و لثه جای دندان کشیده شده تحلیل می رود که اگر این از دست رفتن بافت به میزانی برسد که کار گذاشتن ایمپلنت دچار مشکل شود ، بازسازی و پیوند استخوان و لثه باید انجام شود.
پس از کشیدن دندان اگر مهم است برای بیمار که سریعا دندان جایگزین بهترین کار این است که همزمان با کشیدن دندان کار گذاشتن ایمپلنت هم انجام شود که به این روش Fresh Socket گفته می شود . برای انجام این کار علاوه بر مهارت جراح باید محل دندان کشیدن شده نیز برای این کار مناسب باشد . نداشتن عفونت فعّال، کافی بودن استخوان محل دندان کشیده شده برای نگهداری ایمپلنت، بیرون آوردن دندان بدون صدمه به بافتها، آمادگی و خواست بیمار از مهمترین نکات لازم برای انجام این کار می باشد .

بهترین زمان برای کاشت ایمپلنت پس از کشیدن دندان ها چه مدت است؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت برنامه ریزی برای درمان با روش کاشت ایمپلنت در صورتی که فرد شرایط لازم برای انجام کاشت را داشته باشد؛ توسط متخصص ایمپلنت تعیین می گردد در صورتی که ۱ تا ۲ ماه پس از کشیدن دندان منتظر بمانید بافت لثه شما تا حدودی بهبود یافته و احتمال موفقیت کاشت ایمپلنت در این زمان بالاتر می رود. انتخاب دیگر این است که بین ۲ تا ۴ ماه پس از کشیدن دندان منتظر بمانید تا استخوان نیز بهبود پیدا کند البته مدت زمان انتظار بین ۴ تا ۶ ماه پس از کشیدن دندان جهت کاشت ایمپلنت به خصوص برای دندان های جلویی فک نیز متداول است.
اکثر اوقات زمانی که بزرگسالانی که یکی از دندان های دائمی خود را از دست داده اند مدت زمان زیادی را بدون جایگزین کردن دندان سپری می کنند که مشکلات بسیاری از جمله تحلیل استخوان فک را به دنبال خواهد داشت. اما باید بدانید که هیچ زمانی برای اقدام به کاشت ایمپلنت دیر نیست.
شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مرکز درمانی دکتر مهدی غلامی در مشهد در ارتباط باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

3 + 6 =