زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

دوره نقاهت رینوپلاستی چه مدت است؟

دوره نقاهت رینوپلاستی چه مدت است؟ (عمل جراحی بینی در مشهد)

مدت زمان عمل جراحی بینی ممکن است تا ۲ ساعت به طول انجامد اما دوره نقاهت این عمل جراحی بین ۷ تا ۱۰ روز طول خواهد کشید برای بسیاری از افرادی که جراحی بینی رو تجربه می کنند، ۲۴ ساعت اول پس از جراحی سخت ترین دوران این عمل جراحی است زیرا در این مدت ممکن است عوارض بیهوشی همچنان وجود داشته باشد و جراح برای ارامش شما و کاهش دردهای احتمالی مسکن تزریق می کند. بعد از ۲۴ ساعت این دوره برای بسیاری از بیماران راحت است اما برای عده ای نیز با مشکلات خفیفی مانند سردرد و گرفتگی بینی و یا کبودی و یا درد ممکن است همراه باشد. البته کبودی ها بعد از ۷ روز بهبود می یابد و یا کاملا از بین می رود.
چه عمل راحتی داشته باشید چه سخت یک هفته به صورت کامل باید استراحت داشته باشید و بعد از یک هقته از جراحی بینی اسپلینت بینی برداشته می شود و پزشک بخیه های شما را خواهد کشید.
بهتر است در ۲۴ ساعت اول از کمپرس اب سرد استفاده کنید. همین طور تا ۷ روز باید به پشت بخوابید و سرتان را کمی رو به بالا قرار دهید در خصوص استحمام نیز سعی کنید تنها بدن خود را بشویید .
از کشیدن سیگار و خوردن مشروب باید در دوره نقاهت خود جلوگیری کنید. پس از انجام رینوپلاستی و در صورت نیاز بینی خود را به آرامی و با پنبه یا گوش پاک کن آغشته به آب اکسیژنه تمیز کنید .
تغذیه کافی و سرشار از پروتئین داشته باشید، از مسواک نرم استفاده کنید .
خیلی از افرادی که عمل جراحی بینی را انجام داده اند می توانند بعد از یک هفته به کار خود بازگردند اما حتما باید از فعالیت های شدید بدنی خوددداری کنند تا دو هفته به هیچ وجه ورزش نکنند و وسایل سنگین بلند نکنند همین طور تا هفته اول از سفرهای هوایی اجتناب کنند .
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مطب دکتر مهدی غلامی در مشهد در ارتباط باشید

دیدگاه خود را بنویسید

17 + هفده =