زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

در مواقعی که استخوان فک کافی نباشد و یا ضعیف باشد چه باید کرد؟

کافی نبودن استخوان فک در جراحی زیبایی فک

وقتی شما دندان خود را از دست می دهید، به مرور زمان استخوان در آن ناحیه تحلیل می رود و باعث تغییر مکان مجاور می شود و سیستم دندانی شما را دچار اختلال می نماید .
وقتی استخوان فک تحلیل می رود در این زمان حتی درمان توسط ایمپلنت های دندانی گاهی غیر ممکن و یا خیلی سخت و زمان بر می شود.
برای همین اگر شما برای درمان ایمپلنت مراجعه می کنید ابتدا معاینه کلی انجام می‌شود و شرایط شما بررسی می شود و عکس پرتوی ایکس از دندان‌ها و فک شما گرفته می‌شود تا موقعیت دقیق ساختارهای زیرین مانند عصب ها و همچنین تراکم و حجم استخوان فک بررسی در خصوص شما بررسی شود و محل کاشت ایمپلنت به شکل دقیق تعیین گردد. پس از آن در صورت لزوم مانند داشتن پوکی استخوان که باعث می شود چگالی استخوانی در شما کاهش پیدا کند و گاهی بیماری‌های شدید لثه هم می‌توانند باعث از بین رفتن استخوان فک شوند و پیوند استخوان انجام می دهید تا قاعده مستحکمی برای پشتیبانی ایمپلنت شما ایجاد شود. در نهایت پایه ایمپلنت در داخل استخوان فک جای گذاری می‌شود و پس از چندین ماه که ایمپلنت استخوان فک جوش خورد، پروتز مصنوعی جایگزین دندان بر روی ایمپلنت برای شما نصب می‌شود.
البته در بیمارانی که مشکلات و بیماری‌های سیستمیک ندارند نیز ممکن است که استخوان‌های فک پس از کشیدن دندان، تحلیل که در سال اول پس از کشیدن دندان این تحلیلی بیشتر از سال‌های بعدی است. در افرادی که استخوان تحلیل رفته و نیاز به جایگزینی ایمپلنت دارند درمان موفق ایمپلنت میسر نخواهد شد، مگر با بازسازی استخوان، که این امر بر جایگزینی ایمپلنت اولویت دارد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مطب دکتر مهدی غلامی در ارتباط باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

دو × دو =