زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

 • تلفن تماس : 38414605 - 051
 • تلفن همراه منشی: 09058912899

عمل جراحی بینی به روش بسته

عمل جراحی بینی به روش بسته

جراحی بینی به روش بسته 

عمل جراحی بینی یا همان رینوپلاستی طبق نظر پزشک و با توجه به نوع مشکل بینی، به دو روش «بسته» یا «باز» صورت می گیرد.

در عمل جراحی بینی به روش بسته، تمامی برش های مورد نیاز برای دسترسی به ساختارهای غضروفی و استخوانی را در داخل بینی و بر روی مخاط داخل بینی انجام می دهند.

در این تکنیک، نسبت به روش مرسوم جراحی بینی یعنی روش باز، ورم و زخم کمتری ایجاد می شود.

میزان ایمنی در روش بسته جراحی بینی

رینوپلاستی بسته، غالباً روشی مطمئن و ایمن به حساب می آید که البته لازم است حتما توسط یک جراح با تجربه و حرفه ای مانند دکتر مهدی غلامی در مشهد صورت گیرد.

مدت زمان بهبودی  بعد از عمل جراحی بینی به روش بسته

پروسه انجام عمل بینی به روش بسته عموماً بین یک تا دو ساعت زمان می برد و پس از عمل نیز حدوداً یک هفته طول می کشد تا بهبودی صورت گیرد و فرد بتواند فعالیت های سابق را از سر گیرد.

هزینه عمل جراحی بینی به صورت بسته

هزینه های عمل بینی با این روش، بسته به میزان پبچیدگی آن و همچنین میزان تجربه، تخصص و مهارت پزشک جراح متفاوت است.

براس کسب اطلاعات بیشتر با بهترین جراح بینی در مشهد در ارتباط باشید

 

جراحی بینی در مشهد جراحی بینی در مشهد جراحی بینی در مشهد

میزان تاثیر و کارایی عمل جراحی بسته بینی

در رینوپلاستی بسته نیز مانند روش باز، تغییراتی که صورت می گیرد دائمی و همیشگی هستند. به کمک این روش نیز می توان قوز و برآمدگی روی استخوان بینی را از بین برد و نوک یا پل بینی را باریک تر کرد.

بنا به مطالعاتی که در سال ۲۰۱۵ صورت گرفته است، میزان رضایت عمومی افراد از عمل رینوپلاستی را به طور کلی می توان ۸۳ درصد ارزیابی کرد. علاوه بر این زنان نیز۸۷ درصد و مردان ۵۶ درصد از عمل جراحی به روش بسته رضایت داشتند.

رینوپلاستی یا جراحی بینی به روش بسته برای چه کسانی مناسب تر است؟

اگر به طور کلی از ظاهر بینی خود رضایت دارید و نمی خواهید تغییرات زیادی در آن ایجاد کنید، می توانید به دنبال روشی باشید که بدون ایجاد برش عمیق و جای زخم چشمگیر، تغییراتی جزئی در شکل و فرم آن پدید آورید.

برای این منظور می توانید از رینوپلاستی بسته کمک بگیرید که هم نوعی جراحی زیبایی بینی است و هم جای زخم آشکاری در بیرون از ساختار بینی به جای نمی گذارد.

رینوپلاستی بسته را برخلاف روش مرسوم جراحی بینی یعنی رینوپلاستی باز، بیشتر برای تغییر شکل نوک بینی، کوتا کردن پل بینی و یا از بین بردن قوز بینی مورد استفاده قرار می دهند.

در واقع افرادی که بینی قرینه دارند و فقط نیاز به تغییر شکل نوک بینی یا از بین بردن برآمدگی و قوز آن دارند، بهترین کاندیدا برای عمل رینوپلاستی بسته محسوب می شوند.

عمل رینوپلاستی بسته چگونه صورت می گیرد؟

چنان که گفتیم، در این روش جراح، تمامی برش هارا داخل بینی ایجاد می کند و با استفاده از ابزار مخصوصی پوست بینی را به میزان بسیار کمی از اسکلت بینی جدا کرده و بالا نگه می دارد. پس از آن اقدام به اعمال تغییرات روی بینی می کند.

در این حالت، بینی کاملا باز نیست و جراح به تمامی ساختار درون بینی دسترسی ندارد. بنابراین تمامی فرایند عمل در طول حفره باریک هریک از سوراخ خای بینی انجام می شود و جراح دید محدود تری نسبت به روش باز دارد.

به همین دلیل نیز بهتر است که اگر روش بسته را مد نظر دارید، به دنبال جراحی با تجربه باشید و حتما تصاویر قبل و بعد از عمل هایی که توسط او صورت گرفته را با دقت مشاهده کنید.

در این روش علاوه بر این که جای زخم و برش ها چندان واضح نیستند و زیاد به چشم نمی آیند، فرایند عمل و زمان بهبودی نیز کوتاه تر است و کبودی و ورم کمتری نیز پس از آن ایجاد می شود. اما این عمل نیز مانند عمل باز با بیهوشی عمومی صورت می گیرد.

آمادگی برای عمل جراحی بینی به روش بسته

بعد از اطمینان از انتخاب یک بهترین جراح بینی ، خواسته هایتان و انتظاراتی را که از این عمل دارید با او در میان بگذارید.

جراح با توجه به تجربه ای که دارد، به خوبی می تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند. همچنین لازم است که در مورد این عمل به روش بسته اطلاعات لازم را کسب کنید.

پس از مشاوره و ویزیت، از تمام زوایای بینی تان عکس تهیه کنید تا بتوانید آنها را با نتیجه عمل بینی مقایسه کنید.

آزمایشاتی را که جراح برای تان تجویز می نماید حتما پیش از عمل انجام دهید و آن را برای بررسی های بیشتر به جراح نشان دهید. جراح نکات و اقداماتی را که باید پیش از عمل رعایت کنید، به شما خواهد گفت.

فرایند و مراحل عمل بینی به روش بسته به چه صورت است؟

با توجه به این که حین عمل ممکن است خونریزی در مسیر گلو جریان یابد، در صورتی که بیمار کاملا بیهوش باشد، این امر می تواند خطرناک بوده و باعث خفگی شود. از این رو بعضی از پزشکان ترجیح می دهند که به جای بیهوشی عمومی از بیحسی موضعی برای عمل بسته استفاده کنند.

جراح برش ها را درون سوراخ های بینی ایجاد می کند. در جراحی بسته، هیچگونه برشی در قاعد بینی (ناحیه بین دو پره بینی) ایجاد نمی‌شود. در مقابل، تمامی عمل از طریق حفره‌های طبیعی بینی انجام می‌گیرد. در این تکنیک بعد از ایجاد برش‌ها، پوست قرار گرفته بر روی استخوان‌ها و غضروف بینی به آرامی بالا برده می‌شود تا جراح بتواند با دسترسی به ساختارهای داخلی بینی، شکل آن را تغییر دهد.

تقریباً در تمام موارد جراح می‌تواند تنها با جابجا کردن غضروف موجود عمل را انجام دهد، اما گاهی نیاز می‌شود که کمی بافت از بینی برداشته شده یا به آن اضافه شود.

چنان که گفته شد، کل فرایند این عمل معمولا حدود یک تا دو ساعت طول می کشد.

خطرات یا عوارض جانبی جراحی بینی به روش بسته

مانند تمامی عمل های جراحی عمومی، عمل رینوپلاستی بسته نیز بدون عوارض نخواهد بود. برخی از خطرات احتمالی بعد از این عمل عبارتند از:

 • مشکلات تنفسی
 • خونریزی بینی
 • بیحسی بینی
 • ایجاد عدم تقارن در بینی
 • ایجاد جای زخم
 • واکنش های آلرژیک به ماده بی حسی یا بیهوشی
 • ایجاد کبودی های طولانی مدت
 • ایجاد ناهنجاری هایی در ساختار بینی که ممکن است نیاز به عمل دوباره داشته باشند.

نوبت دهی برای عمل بینی دکتر غلامی مشهد

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی به روش بسته

بعد از اتمام عمل، برش‌های ایجاد شده، بدون نیاز به قرار دادن گاز یا پنبه در داخل بینی و تنها با استفاده از بخیه بسته می‌شوند. سپس روی بینی گچ یا اسپلینت قرار داده شده و بیمارمستقیماً به اتاق ریکاوری برده می‌شود و تا زمانی که هوشیاری کامل خود را به دست بیاورد، در آنجا باقی می‌ماند.

گچ یا آتل روی بینی معمولا ۵ تا ۷ روز باقی می ماند. این آتل تا زمان بهبودی بافت ها، از استخوان بینی محافظت می کند. بعد از عمل لازم است که کسی همراهتان باشد تا شمار را به منزل ببرد، چرا که ممکن است در اثر بیهوشی هنوز کمی گیج باشید و نتوانید رانندگی کنید.

بهتر است تا دو سه روز بعد از عمل در منزل استراحت کنید و به حالت خوابیده سرتان را به سمت بالا قرار دهید تا از ایجاد تورم بیشتر جلوگیری شود. در این مرحله پزشک معمولا توصیه  می کند که از انجام موارد زیر خودداری کنید:

 • فعالیت یا ورزش سنگین و شدید
 • جویدن غذاهای سفت
 • شنا کردن
 • نوشیدن الکل
 • فین کردن
 • خوابین بر روی صورت
 • پوشیدن لباس ها از سر (بهتر است لباس جلو باز بپوشید که بینی تان هنگام لباس پوشیدن آسیب نبیند.)

بعد از حدود یک هفته گچ بینی را باز می کنند تا از بینی جدیدتان رونمایی شود. اما در این مرحله هنوز ممکن است در اطراف چشم ها یا بینی ورم و کبودی هایی وجود داشته باشد. اما از این پس دیگر می توانید فعالیت های روتین روزمزه را از سر بگیرید. نتایج این عمل و تغییرات بینی هرچه باشد دائمی است مگر این که بینی تان دچار آسیب یا شکستگی شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی بینی به روش بسته یا باز با بهترین جراح بینی مشهد دکتر مهدی غلامی در ارتباط باشید

 

صفر تا صد جراحی بینی (عمل بینی) دکتر مهدی غلامی

مرجع:

https://www.healthline.com/health/cosmetic-surgery/closed-rhinoplasty

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

20 + 12 =