زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

بعد از عمل رینوپلاستی (جراحی بینی) می توان از لنز یا عینک استفاده کرد؟

بعد از عمل رینوپلاستی می توان از لنز یا عینک استفاده کرد؟

بعد از جراحی بینی به دلیل اینکه استخوان بینی شما شکسته و جا به جا شده است و استخوان ها نرم شده اند هر گونه فشاری مثل قرار گرفتن عینک طبی و آفتابی می تواند تغییراتی در فرم بینی شما ایجاد کند و اگر این مورد را رعایت نکنیم باعث تغییر شکل، ورم و درد در ناحیه بینی می شود البته این محدودیت ها مربوط به ۳ ماه اول بعد از عمل است و بعد از آن می توانید طبق روال قبل عمل کنید.
و اگر استفاده از عینک در این ۳ ماه هم برای شما ضرورت داشت و نمی توانید از لنز استفاده کنید بهترین حالت استفاده از عینک این است که آن را با چسب به پیشانی خود بچسبانید، البته پوست اکثر افراد چرب است و چسب بعد از چند بار گذاشتن و برداشتن شل می‌شود و دیگر به پوست نمی‌چسبد. همچنین می‌توانید عینک‌هایی خریداری کنید که تکیه‌ گاه آن روی گونه است یا این نوع عینک را خودتان با استفاده از سنجاق سر درست کنید ، به این ترتیب وزن عینک روی بینی قرار نمی‌گیرد، فقط هنگام برداشتن و زدن عینک مراقب چشم‌هایتان باشید.
و یا می توانید از وسیله‌ای به نام نوزکامفورت (NoseComfort) استفاده کنید این وسیله اجازه نمی‌دهد که عینک با پوست تماس داشته باشد و به این ترتیب مشکل تحریک و حساسیت پوست حل می‌شود، کافی است NoseComfort را مانند هدبند دور سر بیاندازید، قلاب متصل به این هدبند روی بینی قرار می‌گیرد. به جای آن که عینک را روی پل بینی بگذارید، آن را به قلاب گیر بدهید.

اگر می خواهید عمل لیزیک انجام دهید بهتر است قبل از عمل جراحی بینی خود ابتدا اقدام به این عمل کنید تا در هنگام گذراندن طول دوره نقاهت جراحی بینی خود مشکلی از نظر بینایی نداشته باشید.
البته به طور معمول حدودا بین ۷ تا ۱۰ روز بعد از عمل که بر روی بینی گچ یا قالب پلاستیکی ( اسپلینت ) وجود دارد و استخوان ها در موقعیت جدید ثابت نگه داشته شده اند می شود از عینک استفاده کرد، ولی بعد از برداشتن قالب، پیشنهاد می شود این کار نکنید حتی بهتر است به دلیل سنگین بودن عینک های آفتابی از آنها بین ۶ تا ۱۲ ماه استفاده نکنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و مشاوره کامل و دقیق در خصوص جراحی بینی با مطب دکتر مهدی غلامی در مشهد در ارتباط باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

3 × 5 =