زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

مراقبت های لازم پس از انجام ایمپلنت دندان

مراقبت بعد از ایمپلنت دندان در مشهد

در روزها و هفته‌های اول بعد ازکاشت دندان، باید سعی کنید نظافت دندان ها را رعایت کنید و برای بهبود وضعیت ایمپلنت خود بهتر است استفاده از مسواک، نخ دندان و شوینده‌ها همراه با محلول آب و نمک را در برنامه روزانه خود بگذارید تغییر جزئی در سبک مواد غذایی که استفاده می کنید نیز می تواند تاثیر گذار باشد و نکته مهم مراجعه مرتب شما به دندان پزشک است بعد از اتمام کار های ایمپلنت خود بهتر است هر ۶ ماه به دندان پزشک خود مراجعه کنید.
روز اول بعد از جراحی ایمپلنت ممکن است با مواردی مثل: درد، ورم صورت، خونریزی مداوم و یا ترشحات خونی مواجه شوید و بهتر است به مدت یک روز اطراف جراحی را مسواک نزنید، دهان خود را تا ۸ ساعت نشویید، محل جراحی را دستکاری نکنید، استراحت کنید و اگر نیاز بود از کمپرس یخ استفاده کنید.
بهتر است کشیدن سیگار و نوشیدن قهوه و چای را در سه روز اول قطع کنید، به طوری کلی استفاده از سیگار، مواد مخدر و مشروبات الکلی موفقیت کاشت ایمپلنت را کاهش می دهند.
همین طور این نکته را در نظر بگیرید که باید داروهای خود را طبق نظر پزشک مصرف کنید.
استفاده از دندان مصنوعی کامل یا جزئی، ریتینر یا نایت گارد برای حداقل ۱۰ روز پس از عمل جراحی ممنوع است. اگر هر گونه شرایط خاصی در این خصوص وجود دارد، پیش از عمل با دندان پزشک صحبت کنید. در برخی روش های دریافت ایمپلنت می تواند در همان روز جراحی از پروتز استفاده کند. برای اطلاع از این روش ها با دندانپزشک خود مشورت کنید.
در صورتی که درد، ناراحتی، خونریزی و تورم بیش از سه روز ادامه یافت با دندات پزشک تماس بگیرید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مطب دکتر مهدی غلامی در مشهد در ارتباط باشید

دیدگاه خود را بنویسید

نوزده + پنج =