زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

مراقبت های بعد از جراحی اپیکو

مراقبت های بعد از جراحی اپیکو

هنگامی که در روند درمان ریشه دندان (روت کانال تراپی) کانال های دندانی تمیز شده و بافت های ملتهب و عفونی خارج می شوند. در برخی موارد که عفونت بعد درمان ریشه بهبود نیافته و یا گسترش یابد نوک ریشه دندان یا همان اپکس همراه با بافت عفونی اطراف آن را خارج می کنند که به آن اپیکواکتومی یا اپیکو گفته می شود از این عمل بیشتر هنگامی استفاده می شود که دندان از بین رفته و درمان ریشه دندان و عصب کشی دیگر موثر نیست .
برای این عمل ابتدا محل ریشه دندانی که دچار التهاب و عفونت شده است را مشخص می کنند، سپس برشی کوچک در این ناحیه زده می شود تا بتوانند بافت های ملتهب و قسمتی از ریشه را قطع و بردارند بعد از آن محل برش بخیه زده می شود؛ این عمل با بی حسی انجام می شود و شما دردی را احساس نمی کنید اما بعد از رفتن بی حسی ممکن است دچار درد، تورم و ناراحتی در قسمت جراحی شده شوید که می توانید این مورد را با دستور پزشک و مصرف قرص های مسکن بهبود بخشید و یا در ۱۰ تا ۱۲ ساعت اول پس از جراحی از کمپرس سرد روی ناحیه جراحی شده استفاده کنید همین طور باید از مسواک زدن و یا شست و شوی با فشار زیاد آن ناحیه تا جلسه بعد جلوگیری کنید همچنین از سیگار کشیدن و یا خوردن غذا های سفت باید خودداری کرد. برای نگاه کردن ناحیه نباید لبتان را بکشید و یا کنار بزنید زیرا سبب فشار آمدن به بخیه ها و همچنین مانع ایجاد لخته روی زخم (که برای شروع ترمیم لازم است) در ناحیه می شود.
بعد از این عمل بهتر است این موارد را رعایت کنید :

  • اول اینکه حتما از دهانشویه استفاده کنید
  • با دستور پزشک خود برای تسکین درد و جلوگیری از عفونت از داروهای مسکن ، ضد التهاب و آنتی بیوتیک استفاده کنید

در صورتی که دچار بروز مشکلی نشدید بعد از یک هفته به دندانپزشک برای کشیدن بخیه ها مراجعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و مشاوره کامل و دقیق در خصوص جراحی اپیکو با مطب دکتر مهدی غلامی در مشهد در ارتباط باشید

دیدگاه خود را بنویسید

سیزده − ده =