زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

برای ایمپلنت از مسواک خاصی باید استفاده کرد؟

مسواک ایمپلنت در مشهد

رعایت بهداشت دندان و دهان نکته بسیار مهمی است و هر فرد باید برای رعایت بهداشت عمومی خود بهتر است انجام دهد و ساده ترین راه مسواک زدن است.
شما باید در طول روز ۲ بار مسواک بزنید و بهترین زمان آن به مدت ۲ دقیقه است تا کاملا دندان ها تمیز شوند و پلاک های دندان از بین بروند همچنین طول عمر مفید مسواک ۳ الی ۴ ماه است برای مسواک زدن انتخاب مسواک بسیار اهمیت دارد مسواک باید به گونه ای انتخاب شود تا بتواند تمام نقاط دهان را به راحتی تمیز کند.

انواع مسواک

مسواک ها انواع مختلفی از نظر شکل ظاهری دارند و فرد با توجه به نیاز خود باید نوع مسواک را انتخاب کند ( اندازه استاندارد عرض ۱سانتی و ۲٫۵ طول) اما نکته حائز اهمیت پرز های مسواک ها هستند که شامل دو نوع نایلونی و طبیعی می شوند نوع طبیعی از ریشه درخت آراک تهیه میشود و قهوه ای رنگ است که هزینه بالایی نسبت به نوع نایلونی دارد .
برخی افراد فکر میکنند اگر پرز های مسواک زبر تر و خشن تر باشند باعث تمیزی بیشتر در دندان ها می شود که باور اشتباهی زیرا این نوع از مسواک باعث آسیب به مینای دندان ها و لثه می شود و پرز های نرم تر می توانند بهتر پرز های زبر دندان را تمیز کنند. برای اطمینان بهتر است از مسواکی که کنترل کیفیت شده و تاییدیه وزارت بهداشت دارد استفاده کنید.

نوع دیگر تقیم بندی براساس نوع مسولک مانند مسواک های دستی و برقی است که از نظر تمیزی در دندان تفاوتی ایجاد نمی کنند البته نوع چرخشی مسواک برقی که دندان ها را تمیز تر میکند مسواک برقی برای افرادی که دچار سکته مغزی شده اند بسیار مناسب است.

مسواک مناسب برای کودکان:

باید نرم و کوچک باشد

مسواک مناسب برای دندان های ارتودنسی شده:

در این نوع درمان مسواک های مدل v مناسب هستند که می توانند اطراف سیم را به خوبی تمیز کنند و یا نوعی دیگر از مسواک End-Tuft که دارای سر کوچک و چند برس نایلونی است و برای تمیز کردن دندان های ناهموتار و لثه ها مناسب می باشد .

مسواک مناسب برای افرادی که ایمپلنت انجام داده اند

افرادی که ایمپلنت انجام داده اند بهتر است تا ۳ روز محل ایمپلنت شده را با دهان شوی تمیز کنند و دیگر نواحی دهان را مسواک بزنن بعد از ۳ روز با مسواک اسفنجی و یا پنبه ای که آغشته به دهان شویه می باشد به ارامی تمیز دندان های خود را تمییز کنند زیرا تمیزی لثه و دندان های اطراف ایمپلنت تاثیر به سزایی در روند بهبود دارد.

دیدگاه خود را بنویسید

یک × 1 =