زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

آیا بعد از جراحی فک حرف زدن به مشکل می خورد؟

مشکل حرف زدن بعد از جراحی فک در مشهد

جراحی فک یا ارتوگناتیک (اصلاح ناهنجاری‌های فکی) به عملی گفته می شود که باعث جلو آمدن یا عقب رفتن فک ها، بزرگ یا کوچک کردن فک بالا و پایین می شود.
بعد از استراحت یک هفته ای تقریبا می توانید به فعالیت های قبلی خود برگردید اما دوران نقاهت شما ممکن است تا ۳ ماه طول بکشد در طی این مدت بهتر است که از غذاهای نرم استفاده کنید اما بهتر است طی دو روز اول نسبت به صحبت کردن و هنگام غذا خوردن هم محتاط باشید.
اگر بعد از جراحی پزشک مجبور به بستن هر دو فک و یا یکی از فک های شما باشد نباید نگران باشید و باز هم این مانع مورد مانع از ادامه دادن شما به فعالیت های معمولی و روزانه نخواهد شد .
در زمان بسته بودن فک و روی هم قرار دادن دندان ها امکان ادا کردن تمام کلمات وجود دارد و برای مخاطبین نیز صحبت شما واضح است و از این جهت مشکلی وجود نخواهد داشت.
به طور کلی بهتر است بدانید با توجه به پیشرفت های زیادی که در حیطه پزشکی ایجاد شده حرف زدن و صحبت کردن از یک ساعت بعد از عمل امکان پذیر است اما ممکن است تا ۱۰-۱۴ روز نتوانید تن عادی صدای خود را داشته باشید و به صورت نرمال صحبت کنید.
البته اگر تنها یکی از فک های خود را عمل کنید، صحبت کردن برای شما راحت تر است. اما به طور کلی بین دو هفته الی یک ماه طول می کشد تا به حالت عادی برگردید.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با مطب دکتر مهدی غلامی در مشهد در ارتباط باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

2 × 5 =