زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

 • تلفن تماس : 38414605 - 051
 • تلفن همراه منشی: 09058912899

پاسخ به سوالات رایج درمورد ایمپلنت دندان (دکتر مهدی غلامی در مشهد)

پاسخ به سوالات رایج درمورد ایمپلنت دندان

سوالات رایج درمورد ایمپلنت

جراحی ایمپلنت دندان پروسه ای است که طی آن قطعه فلزی پیچ مانندی جایگزین ریشه دندان از دست رفته یا معیوب می شود و در نهایت بر روی آن روکش دندان کاملا شبیه دندان واقعی نصب می شود. جراحی ایمپلنت دندان جایگزین مناسبی برای دندان مصنوعی یا بریج های دندانی قدیمی که بخوبی با دهان تطابق پیدا نمی کردند است و می تواند در موقعیتهایی که فقدان ریشه های دندانی طبیعی امکان ساخت دندان مصنوعی یا بریج دندانی را فراهم نمی کند بعنوان یک گزینه درمانی با ارزش مطرح شود.

نحوه عملکرد ایمپلنت داندان بستگی به نوع ایمپلنت و شرایط استخوان فک شما دارد. مزیت اصلی ایمپلنت ها حمایت قوی از دندانهای جدید است، پروسه ای که نیازمند التیام محکم استخوان اطراف با ایمپلنت می باشد. با توجه به اینکه التیام استخوانی نیازمند زمان است، این پروسه ممکن است چندین ماه طول بکشد.

چرا باید دندان از دست رفته را با ایمپلنت جایگزین کرد؟

دندانپزشکان حرفه ای، کاشت دندان را بهترین گزینه برای پر کردن جای دندان های خالی می دانند و برای جایگزین کردن دندان های از دست رفته، اغلب توصیه می کنندکه درمان ایمپلنت را در نظر داشته باشید.

 

بهترین ایمپلنت دندان در مشهد با ماندگاری بالا

اما چرا الزاما باید جای دندان های خالی را پر کرد و اگر درمان ایمپلنت صورت نگیرد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

موارد زیر از جمله مشکلاتی هستند که با از دست دادن دندان های طبیعی به وجود می آیند و درمان ایمپلنت نیز اغلب برای رفع این مشکلات کاربرد دارد:

 • رفع مشکل در صحبت کردن و گفتار

دندان هایی که از دست می روند می توانند گفتار شما را تغییر می دهند چرا که تلفظ صحیح کلمات از طریق چرخاندن زبان و فشار دادن آن به سقف دهان و دندان حاصل می شود.

ممکن است هوای اضافه هم بین دندان ها رد و بدل شود، در نتیجه موقع صحبت کردن صدای سوت هم به گوش می رسد یا حتی باعث تف کردن حین صحبت شود، چرا که زبان هیچ تماسی با دندان ندارد.

با کاشت ایمپلنت، به خصوص برای دندان های جلویی، نه تنها فضای دندان های از دست رفته را پر می کنید بلکه نقطه تماسی به هنگام صحبت کردن برای زبان ایجاد می کنند که گفتار شما را تقویت می کنند.

 • پیشگیری از حرکت و جابجایی دندان ها

بالا رفتن سن، می تواند باعث ضعیف شدن استخوان فک و تغییر موقعیت دندان ها شود.

زمانی که تمامی دندان های شما سر جای خود قرار دارند، فعالیت های طبیعی بدن هیچ آسیبی نمی رساند، اما در صورت از بین رفتن یا افتادن برخی دندان، فعالیت لثه دندان های باقی مانده را مجبور به حرکت و پر کردن فضاهای خالی می کند.

این موضوع علاوه بر این که پاکسازی دندان ها را دشوارتر کرده، شما را در معرض بیماری های دندانی بیشتر نیز قرار می دهد.

بنابراین با ایمپلنت دندان می توانید به حفظ موقعیت دندان های خود کمک کنید.

 • رفع دشواری درغذا خوردن

نقش ایمپلنت دندان هنگام غذا خوردن به این صورت است که میتواند نیروی وارد شده به استخوان فک را کنترل کند. این فرآیند باعث جلوگیری از پوکی استخوان میشود.

هنگامی که یک یا چند دندان کشیده میشود، طبیعتا عمل جویدن با دندان های دیگر بوده و این عمل باعث ایجاد ساییدگی و پوسیدگی در دندان های دیگر میشود.

علاوه بر این، دندان های از دست رفته می توانند شما را وادار کنند تا رژیم غذایی خود را تغییر دهید و بر اساس محل دندان از دست رفته تان، از خوردن بعضی غذاها امتناع کنید. تا این که دیگر نمی توانید هرآنچه را که دوست دارید بخورید. اما با کاشت دندان می توانید دوباره از غذا خوردن لذت ببرید.

 • بازیابی اعتماد به نفس و داشتن لبخند زیبا

از آنجا که جای خالی دندان ها و به خصوص دندان های جلویی غالبا اعتماد به نفس افراد را می گیرد و باعث می شود که از لبخند زدن خودداری کنند، این امر به مرور زمان می تواند به تجربه ای ناخوشایند تبدیل شود.

با پر کردن فضاهای دندان به کمک ایمپلنت می توانید اعتماد به نفس از دست رفته ی خود و همچنین لبخند زیبایتان را باز یابید.

 • پیشگیری از تغییر ساختار فک و صورت

دندان های شما، علاوه بر توانایی صحبت کردن، غذا خوردن و لبخند زدن، نقش بسیار مهمی در استحکام استخوان فک و صورت دارند.

دندان ها و لثه ها، مانند یک سیستم پشتیبانی طبیعی برای ساختار صورت شما عمل می کنند. جای خالی دندان ها به مدت طولانی، باعث انقباض لثه شده و این امر غالباً بر ظاهر صورت و گونه های شما تأثیر می گذارد و در وضعیت خیلی شدیدتر، حتی می تواند ظاهر شما را عوض کند.

 دکتر دندانپزشک ایمپلنت مشهد

آیا استفاده از ایمپلنت های دندانی برای تمامی مناسب است؟

اگر سابقه بیماری های مزمن مثل دیابت داشته باشید و یا مبتلا به براکسیسم (سایش دندانها) باشید، میزان موفقیت ایمپلنت کاهش می یابد. علاوه بر این افرادی که از سیگار و مشروبات الکلی مصرف می کنند مورد مناسبی برای این عمل به شمار نمی روند.

 

ایمپلنت دندان برای چه کسانی ممنوع است؟

افرادی که هنوز در حال رشد هستند

دختران وپسران تا سن ۱۸ سالگی هنوز رشد فکشان کامل نشده است و به همین دلیل استخوانهای کافی برای کاشت دندان ندارند.

افراد مبتلا به بیماری های خاص یا مشکلات سیستمیک: بیماریهای نقص ایمنی، لوسمی، دیابت کنترل نشده، سکته قلبی در ۶ ماه گذشته

افراد سیگاری یا معتاد به الکل

دخانیات و الکل مانع از بهبودی و جوش خوردن لثه بعد ازکاشت دندان میشود؛

افرادی که تحت شیمی درمانی قرار دارند.

افراد مبتلا به پوکی استخوان

زنان باردار

سوالات رایج درمورد ایمپلنت

پزشکی که جراحی ایمپلنت انجام می دهد، چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

لازم است که حتما به هنگام انتخاب جراح،ویژگی های زیر را برای او درنظرداشته باشید:

 • دندانپزشک باید دارای بورد تخصصی جراحی ایمپلنت و یا جراحی فک و صورت بوده و دوره های تخصصی کاشت دندان را گذرانده باشد. یکمتخصص ایمپلنت دندان، علاوه بر مهارت در زمینه قرار دادن ایمپلنت دندان، در زمینه درمان بیماری های لثه، لیفت سینوس و پیوند استخوان نیز به اندازه کافی توانایی دارد. شما می توانید قرار دادن تاج دندان را به یک متخصص دندانپزشکی زیبایی بسپارید،اما در مورد کاشت ایمپلنت بهتر است به یک متخصص ایمپلنت دندان مراجعه کنید.
 • تجربه ومهارت کافی در زمینه کاشت دندان داشته باشد.
 • در زمان مشاوره صبر وحوصله کافی داشته باشد و با صبوری مراحل درمان را برای بیمار شفاف سازی کند.
 • معاینه را به دقت انجام دهد وسلامت بیمار را اولویت قرار دهد.
 • ازتکنولوژیهای جدید و پیشرفته در دندانپزشکی استفاده کند تا روند درمان برای بیمارسریعتر باشد.
 • از مواد باکیفیت و برندهای مرغوب ایمپلنت استفاده کند.

سوالات رایج درمورد ایمپلنت


دوام و ماندگاری ایمپلنت دندان چقدر است؟

اگر کاشت دندان توسط بهترین متخصص ایمپلنت درمشهد انجام شود، کیفیت مواد مورد استفاده و کیفیت ایمپلنت قطعاً بالا خواهد بود. از طرفی اگر بعد از جراحی خودتان نیز اصول بهداشتی دهان و دندان را رعایت کرده و برای معاینات دوره ای به دندانپزشک خود مراجعه کنید، هیچ مشکلی برای دندان کاشته شده به وجود نخواهد آمد و ایمپلنت شما همیشگی خواهد بود.

کیفیت ساخت روکش ایمپلنت نیز عامل مهمی در دوام و طول عمر ایمپلنت میباشد که لابراتور تایین کننده این موضوع میباشد که در نهایت توسط متخصص ایمپلنت یا متخصص پروتز این روکش بر روی اباتمنت ایمپلنت قرار داده میشود .

اما در مورد روکش دندان ایمپلنت شده باید گفت که به طور میانگین ۱۰ تا ۱۵ سال دوام خواهد شد.

به طور کلی این عوامل دوام ایمپلنت را تضمین میکند :

 • کیفیت استخوان فک بیمار برای کاشت ایمپلنت مناسب باشد.
 • برند ایمپلنتی که در جراحی ایمپلنت استفاده میشود، از نوع ایمپلنت درجه یک باشد.
 • مهارت کافی متخصص یا جراح ایمپلنت
 • رعایت بهداشت و تغذیه بیمار بعد از طرح درمان ایمپلنت
 • مراجعات دوره ای سالانه به دندانپزشک یا متخصص ایمپلنت برای چگاپ ایمپلنت ها. سوالات رایج درمورد ایمپلنت

 

احتمال پس زدن ایمپلنت دندان چقدر است؟

پس زدن ایمپلنت به ندرت اتفاق می افتد و طبق تحقیقات انجام شده تنها ۲ درصد ازکاشت ها با عدم موفقیت مواجه میشود. علت این مشکل سیگارکشیدن ومصرف دخانیات، عدم رعایت بهداشت دهان، بیماریه ایپریودنتال، جراحی غیر اصولی، پروتز بی کیفیت، مصرف بعضی از داروها و وجود برخی بیماری ها مانند دیابت است.سوالات رایج درمورد ایمپلنت

معرفی برخی از برند های خوب ایمپلنت

ایمپلنت آمریکایی

آمریکا فعالترین کشور درساخت قطعات ایمپلنت است . برندهای زیمر، آستراتِک، تری آی، بایو هورایزن، نابل بایوکر  و اینترالاک، از بهترین برند های ایمپلنت آمریکایی محسوب می‌شوند..

ایمپلنت اروپایی

کشور سوئیس وآلمان یکی از بهترین کشورهای تولیدکننده سیستم های ایمپلنت هستند.

اشترومن برند سوئیسی و ایمپلنت ای سی ایکس، زایو، انکیلوز، بِگو و مدینتیکا، از بهترین برند های آلمانی می‌باشند.

ایمپلنت ایتالیایی برند سوئدن اَند مارتیتا و ایمپلنت فرانسوی اکسیوم از برند آنتوژیر نیز از بهترین برند های اروپایی به شمار می آیند

ایمپلنت کره ای

ایمپلنت ‌های کره ای به دلیل کیفیت بسیار خوب و قیمت مناسب توانسته اند در بازار ایران در میان دندانپزشکان و بیماران محبوب ترین نوع ایمپلنت نام بگیرند.

ایمپلنت های کره ای لوستِم، دِنتیس و ایمپلنتیوم، بهترین و باکیفیت ترین برندهای ایمپلنت کره ای محسوب می شوند.

در حدود  ۸۰ تا ۹۰ برند مختلف ایمپلنت که مورد تایید وزارت بهداشت میباشد در ایران وجود دارد. اما نکته ای که باید بدانند این است که این برندهای ایمپلنت درجه بندی دارند. ایمپلنت درجه یک تا ایمپلنت درجه سه .

معمولا در مطب دندانپزشکی که گاهی اوقات درمان ایمپلنت را انجام میدهد معمولا از یک نوع بند ایمپلنت استفاده میشود و یک مارک ایمپلنت کار میشود .

اما در مراکزی که به صورت مرکز تخصصی ایمپلنت فعالیت دارند و یا در مطب دندانپزشکانی که فعالیت آنها فقط جراحی ایمپلنت میباشد، چندین مدل ایمپلنت وجود دارد  .

در این مراکز تخصصی ایمپلنت دندان که چندین مدل و برند ایمپلنت وجود دارد، در جلسه مشاوره ایمپلنت به بیمار انواع برند ایمپلنت و تفاوت های ایمپلنت توضیح داده میشود و بیمار برای طرح درمان ایمپلنت خود حق انتخاب برند ایمپلنت را دارد .

نکته بسیار مهم در درمان ایمپلنت این است که در نهایت، فرد مراجعه کننده برای کاشت ایمپلنت دندان باید به متخصص ایمپلنت خود اعتماد بکند که این موضوع بسیار حائز اهمیت است. سوالات رایج درمورد ایمپلنت

همین اعتماد به متخصص ایمپلنت خیلی مهم تر از اعتماد یا شناخت نسبت به برند ایمپلنت دندان میباشد .

در واقع مهم ترین عامل در موفقیت درمان ایمپلنت اعتماد به متخصص ایمپلنت و مرکز ایمپلنت دندان و طرح درمانی پیشنهادی او برای کاشت ایمپلنت دندان میباشد .

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی ایمپلنت توسط بهترین جراح ایمپلنت در مشهد با ما دکتر مهدی غلامی در ارتباط باشید

 

مشهد: احمد آباد، نبش ملاصدرا ۲، ساختمان سپهر صدرا، واحد ۵

تلفن همراه منشی: ۰۹۰۵۸۹۱۲۸۹۹
تلفن تماس : ۳۸۴۱۴۶۰۵ – ۰۵۱

اینستاگرام: dr_gholami_omfs

تلگرام: DrMahdiGholami

پاسخ به سوالات رایج درمورد ایمپلنت دندان پاسخ به سوالات رایج درمورد ایمپلنت دندان پاسخ به سوالات رایج درمورد ایمپلنت دندان پاسخ به سوالات رایج درمورد ایمپلنت دندان

اشتراک گذاری :

دیدگاه در"پاسخ به سوالات رایج درمورد ایمپلنت دندان (دکتر مهدی غلامی در مشهد)"

 1. علی

  سلام دوره کرونا میشه ایمپلنت کرد

دیدگاه خود را بنویسید

پانزده − هشت =