زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

جراحی بینی استخوانی دکتر مهدی غلامی بهترین جراح بینی در مشهد

بهترین جراح بینی در مشهد

مقدمه

به دلیل اینکه بینی عضو مرکزی صورت است، کوچکترین ایراد آن زیبایی بقیه اجزای صورت را تحت شعاع قرار می دهد

درکل یک سوم بالای بینی را استخوان و دو سوم پایینی آن را غضروف تشکیل داده است.این بافت های استخوانی و غضروفی در صورت ما نقش بزرگی را بازی می کنند و نه تنها در زیبایی صورت ما تاثیر دارند بلکه باعث عملکرد درست بینی هم می شوند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جراحی بینی استخوانی دکتر مهدی غلامی بهترین جراح بینی در مشهد وقت بگیرید

 

انواع بینی به لحاظ ظاهر و ساختار

بینی ها را بر اساس ساختمان کلی و نوع پوست و غضروف بینی می توان به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم کرد.

اگر چه اصطلاحاتی چون بینی گوشتی یا بینی استخوانی در واقع یک دسته بندی علمی نیست، ولی تا حدودی می تواند برای برقراری ارتباط و درک متقابل بین بیمار و جراح بینی، کمک کننده باشد.

منظور از بینی گوشتی، بینی هایی با پوست ضخیم که معمولا دارای غضروف های ضعیف تر هستند. اما بینی های با پوست نازک تر را در صورتی که دارای قوز یا برجستگی قابل توجه هم باشد، بینی استخوانی و در دیگر موارد بینی غضروفی می نامند.

جراحی بینی در افراد با بینی های استخوانی و گوشتی با یکدیگر متفاوت است و تکنیک های مختلفی توسط جراح  برای هر یک در جراحی بینی در نظر گرفته می شود.

 

جراحی بینی استخوانی در مشهد

ساختار بینی استخوانی

چنان که گفتیم، بینی هایی که دارای پوست نازک هستند، به طوری که استخوان و غضروف بینی از زیر پوست قابل مشاهده باشد و از نظر استخوان بندی دارای بافت و غضروف قوی تر هستند، بینی استخوانی نامیده می شوند.

معمولا مشخصه اصلی بینی های استخوانی، داشتن تیغه مستحکم و بزرگ، انحراف تیغه بینی، کشیدگی بینی در نیمرخ و داشتن برجستگی یا قوز روی بینی است.

به طور کلی می توان گفت که بینی های استخوانی با ویژگی های ذکر شده جزو ایده آل ترین بینی ها برای انجام جراحی بینی می باشند.

  • برجستگی یا قوز بینی

قوز بینی، می تواند عامل ارثی و ژنتیکی داشته باشد و یا در اثر ضربه ای در ورزش یا تصادف ایجاد شده باشد. در هر صورت وجود این برجستگی بر روی استخوان بینی، در شکل ظاهری بینی تاثیر بسزایی دارد و گاهی ممکن است برای فرد مشکلات تنفسی نیز به وجود بیاورد.

برطرف کردن این مشکل در جراحی به راحتی انجام می شود جراح بینی به وسیله سوهان مخصوص این مشکل را برای شما رفع می کند.

  • انحراف در بینی های استخوانی

چنانچه سپتوم یا تیغه استخوانی میانی بینی كه در واقع تیغه بین دو سمت بینی می باشد، به صورت مستقیم در مركز بینی قرار نگرفته باشد منجر به بروز انحراف بینی می گردد.

انحراف تیغه بینی نیز می تواند ژنتیکی بوده و یا در اثر ضربه و تصادف به وجود آید.

بسیاری از افراد حتی خودشان نسبت به این کجی و انحراف آگاه نیستند و بینی خود را در آینه صاف می بینند. این مسئله با مراجعه به جراح بینی قابل تشخیص است و این که نیاز به جراحی وجود دارد یا خیر به عهده جراح است.

عمل انحراف بینی را می توان همزمان با جراحی بینی استخوانی انجام داد.

  • بلندی طول بینی استخوانی

معمولا وقتی که از رو به رو به فرد نگاه می کنیم،بینی بدون نقص به نظر می رسد؛ ولی از نیمرخ، بلند بودن بیش از حد بینی مشخص است و جذابیت ظاهری را نیز کاهش می دهد. جراح پلاستیک می تواند با برداشتن استخوان و غضروف های اضافه، این مشکل را برطرف کند.

  • بزرگ تر بودن بینی استخوانی

بیشتر بینی های بزرگ دارای ساختار زمینه ای استخوانی بزرگی هستند که اوج آن در سنین بلوغ می باشد. به خصوص داشتن  بینی بزرگتر از اندازه در یک چهره ظریف و لاغر، مشکل را برجسته تر کرده و از زیبایی صورت می کاهد.

 

اقدامات و بررسی های پیش از عمل

بررسی سوابق کامل پزشکی بیمار و همچنین معاینه‌ی مجراهای تنفسی، سینوس ها و مخاط بینی، از جمله اقداماتی است که قبل از عمل جراحی بینی استخوانی صورت می گیرد.

اگر بینی بیمار قبلا جراحی شده باشد و یا دچار شکستگی شدید باشد، بررسی های خاص تری روی بینی انجام می شود.استخوان‌های بینی به لحاظ اندازه، شکل، ضخامت و تقارن ارزیابی خواهند شد. ترکیب و ساختار بینی استخوانی (نسبت استخوان به غضروف) معین می‌گردد و همچنین در معاینه‌ی داخلی بینی تعیین خواهد شد که آیا عمل انحراف بینی برای بیمار نیاز است یا خیر

 

 

بهترین جراح بینی در مشهد بهترین جراح بینی در مشهد

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر کلیک کنید

هزینه عمل بینی استخوانی

هزینه عمل بینی، از جمله مواردی است که بیمار قبل از انجام جراحی به آن توجه می کند. میزان هزینه جراحی بینی استخوانی به عوامل مختلف از جمله انتخاب جراح و میزان دستمزد او، آزمایشات اولیه، نوع جراحی، داروهای بعد از عمل و موقعیت جغرافیایی کلینیک بستگی دارد.

علاوه بر این، میزان پیچیدگی عمل نیز در تعیین هزینه آن تاثیرگذار است.

 

مدت زمان جراحی جراحی بینی استخوانی 

مدت زمان جراحی بینی استخوانی، با توجه به میزان تغییراتی که بر روی آن اعمال می شود متغیر است. عمل های بینی ساده نسبت به عمل های پیچیده مدت زمان کمتری نیاز دارند. مثلاً تعداد عملی که قرار است بر روی بینی انجام شود،از جمله عواملی است که باعث پیچیده شدن عمل بینی خواهد شد. برای مثال؛ بعضی از افراد دارای مشکل انحراف بینی نیز هستند و هدف آنها از جراحی بینی، هم اصلاح عملکرد تنفس و هم بهبود ظاهر است.

 

عوارض و خطرات احتمالی جراحی بینی استخوانی 

جراحی بینی استخوانی نیز مانند تمامی جراحی های عمومی می تواند خطراتی به دنبال داشته باشد که البته با انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه می توان این عوارض را به حداقل رساند. همچنین با پیشرفت علم و تکنولوژی و روی کار آمدن تکنیک های جدید جراحی، این عمل نیز امروزه با خطرات کمتری همراه است و در کل؛ جراحی بینی جز کم ریسک ترین عمل ها به حساب می آید.

البته عوارض کوتاه مدت مثل تورم، درد، کبودی و خونریزی معمولا وجود دارد که جای نگرانی نیست و بعد از مدتی برطرف خواهد شد.

بعد از جراحی، استخوان بینی ناگهان با درد زیادی روبه رو شود. این درد کاملاً طبیعی است و دلیل آن تراشیده شدن استخوان ها و غضروف های بینی است. برای رفع این مشکل معمولا جراح برای مدتی مسکن تجویز می کند.

تورم در ناحیه چشم و بینی نیز بعد از عمل امری عادی است.  این ورم و التهاب در روزهای اولیه بعد از جراحی به بیشترین حد ممکن می رسد که ممکن است از مشاهده این حجم از تورم دچار استرس و نگرانی شوید. اما جای نگرانی نیست و تورم بعد از چند روز کاهش پیدا می کند و کم کم نتیجه حاصل از جراحی بینی را مشاهده خواهید کرد.

میزان کبودی های دور چشم بعد از عمل نیز به میزان حساسیت پوست و شدت عمل جراحی بستگی دارد که معمولا تا دو هفته ادامه دارد. مراقبت های قبل و بعد از جراحی می تواند کمک زیادی به کاهش عوارض کند.

 

آیا نتایج جراحی بینی استخوانی همیشگی و ماندگار است؟

روش‌های جراحی همیشه ماندگاری بیشتری نسبت به روش های غیرجراحی دارند. اما دوره بهبودی آنها کمی طولانی تر است. تکنیک هایی که امروزه توسط جراحان بینی اعمال می شود نیز ماندگاری جراحی بینی را دائمی کرده است.

به طور کلی اگر بعد از عمل، مراقبت‌های لازم را انجام دهید و به بینی هیچ فشار و ضربه ای وارد نشود، نتیجه عمل و بینی زیبایی که برایتان به ارمغان می آورد، همیشگی است.

البته لازم به ذکر است که برای جراحی بینی زمانی باید اقدام کنید که استخوان ها به طور کامل رشد کرده باشند و این عمل را حتما باید بعد از دوران بلوغ انجام داد.

 

روند جراحی بینی استخوانی به چه صورت است؟

در روند  جراحی بینی استخوانی  حتما باید بینی برش خورده تا پزشک به نواحی استخوانی دسترسی کاملی پیدا کند. زمانی که برش روی سطح پوست انجام شد پزشک به راحتی میتواند استخوان اضافی روی بینی را برداشته سپس کناره های بینی را به هم نزدیک کرده بخیه بزند.

بر اساس نوع بینی و نتیجه مورد انتظار از عمل، جراحی بینی را می توان به دو روش باز و بسته انجام داد.

جراحی بینی به روش باز، برای مواقعی کاربرد دارد که فرد می خواهد تغییرات اساسی روی بینی ایجاد کند، در واقع جراح با برش روی تیغه و پره ها می تواند آناتومی بینی را به شکل کامل ببیند تا روی آن کار کند.

این مدل جراحی یک ویژگی دارد و آن هم این است که جراح روی غضروف و ساختار بینی تسلط کامل خواهد داشت و همین موضوع باعث می شود تا دقت جراحی بالاتر رود.

در جراحی بینی به روش بسته، هیچ برشی روی بینی ایجاد نمی شود و تمامی برش ها از داخل زده می شود و همین امرباعث می شود که تورم کمتری بعد از عمل ایجاد شود و در نهایت روند بهبودی نیز تسریع یابد. البته با توجه به ویژگی های بینی شما، این جراح است که تصمیم می گیرد جراحی را به روش باز انجام دهد یا بسته.

روند گرفتن نوبت از دکتر مهدی غلامی

جمع بندی:

در یک تقسیم بندی کلی ظاهری، می توان بینی ها را به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم کرد: بینی استخوانی، دارای استخوان و غضروف زیادی در زیر پوست است که این استخوان بسیار محکم و مقاومی باشد. این بینی ها غالباً قوز دارند و قوز آن ها از نیم رخ به خوبی قابل مشاهده است.

بینی های استخوانی، دارای پوستی نازک هستند و همین امر در تسهیل روند جراحی نقش زیادی دارد.

در واقع جراحان بینی معتقدند که جراحی بینی استخوانی به مراتب آسان تر از جراحی بینی گوشتی است و همچنین نتیجه مطلوب ترس از این جراحی حاصل می شود.

غالبا هدف از انجام جراحی بینی های استخوانی برداشتن قوز یا برآمدگی منحنی شکل روی پل بینی است.

 

منبع:

amitismedtour و سایت های فارسی متعدد

 

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

13 − 9 =