زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

عمل بینی در بارداری (Rhinoplasty)

عمل بینی در بارداری Rhinoplasty

توصیه بسیاری از متخصصین زنان و زایمان در خصوص جراحی بینی این است هر گونه جراحی را باید به بعد از زایمان و طی کردن دوران نقاهت زایمان موکول کرد زیرا هر خطای پزشکی می تواند برای جنین و مادر خطرناک باشد و با توجه به اینکه جراحی بینی در بارداری هیچ نقشی در سلامتی زن باردار ندارد و به هیچ وجه حیاتی نیست قطعا جواب متخصصان به این سوال که می توان در بارداری جراحی بینی انجام داد یک نه بزرگ است. پس بهترین کار قبل از اقدام برای این جراحی تست بارداری است.

عوارض جراحی بینی در هنگام بارداری:

مهم ترین عوارض این عمل در خصوص مواد بیهوشی است که در هنگام عمل استفاده می شود و می تواند بر روی مادر و جنین تاثیرات منفی داشته باشد.
• بیهوشی در سه ماهه اول یا دوم بارداری احتمال سقط جنین زیاد می کند.
• بیهوش شدن باعث افت شدید فشار خون مادر باردار می شود که ممکن است در آینده باعث ابتلا نوزاد به افسردگی شود.
• استفاده از داروی بیهوشی در زنان باردار می تواند میزان جریان خون وارده به داخل رحم را کم کند که این حالت هم ممکن است باعث بروز نگرانی در مورد سلامت جنین می شود.
• داروی بیهوشی در دوران بارداری می تواند باعث افزایش سموم بدن شود و عوارض زیادی برای مادران باردار و جنین داخل رحم به وجود آورد.

چند وقت بعد از زایمان می توانیم عمل جراحی بینی داشته باشیم؟

حداقل بهتر است ۲ ماه بعد از زایمان اقدام به جراحی زیبایی بینی کنید.

چند وقت بعد از عمل جراحی زیبایی می توانیم نسب به بارداری اقدام کنیم؟

برای بارداری بعد از جراحی بینی بهتر است حداقل ۶ تا ۸ ماه باید صبر کنید.
بارداری باعث تورم و تغییر حالت بینی می شود و ممکن است از تغییر ظاهری که پیش می‌آید راضی نباشید. البته ورم ناشی از بارداری چند ماه بعد از زایمان از بین می‌رود و هیچ اثری از ورم روی بینی جراحی شده باقی نمی‌ماند.

شرایط عمل بینی در دوران شیردهی

عمل بینی در دوران شیردهی ممنوع نیست. اما پزشکان توصیه می‌کنند برای این که دارو‌های بیهوشی روی نوزاد تاثیر منفی نگذارد بهتر است مادران پس از گذشت ۱۲ تا ۲۴ ساعت از برطرف شدن تاثیرات داروی بیهوشی به نوزاد خود شیر بدهند.

دیدگاه خود را بنویسید

شانزده + شش =