زیبایی خود به تنهایی همه چیز است

آدرس: احمد آباد، نبش ملاصدرا 2، ساختمان سپهر صدرا، واحد 5

  • تلفن تماس : 38414605 - 051
  • تلفن همراه منشی: 09058912899

عمل بینی ورزشکاران

عمل بینی ورزشکاران

ورزش کردن و انجام فعالیتهای بدنی سبب ارتقا سلامت جسمی و همچنين سلامت روانی میشود. بعضی از متقاضيان عمل بینی افرادی هستند که ورزش را به صورت حرفه ای دنبال می کنند.
این افراد ممکن است برای جراحی بینی دچار تردید شوند و سوال هایی از این قبیل برايشان ايجاد شود:
آیا عمل بینی برای ورزشکاران نيز امكان پذير است؟ در صورت امکان چه مدت بعد از جراحی بینی می توانند فعالیتهای خود را از سر بگیرند؟ آیا بینی عمل شده حتی بعد از گذشت دوره نقاهت نيز نياز به مراقبت ويژه دارد؟
برای پاسخ به سوالاتی از این قبیل امروز سعی کرده ایم در خصوص عمل جراحی بینی برای ورزشکاران صحبت کنیم.
علت انجام عمل بینی در ورزشکاران عمل جراحی بینی غالبا به منظور اصلاح ایرادات ظاهری بينی و در مواردی مشکلات تنفسی انجام می شود. ورزشکاران نیز به همين دلايل معمول برای این جراحی اقدام می کنند.
از دیگر علتهای شایع تمايل ورزشکاران به جراحی بینی می تواند جراحت و بد شکل شدن بيني آنها بر اثر ضرباتی باشد که در حين انجام فعالیتهای ورزشی وارد شده است، در ورزش هایی نظیر فوتبال و بسکتبال احتمال برخورد فیزیکی و یا برخورد توپ با بيني وجود دارد که ممکن است سبب ایجاد جراحت در بینی شود. علاوه بر آن در کشتی، تکواندو، کیک بوکسینگ و ساير موارد مشابه نیز احتمال آسيب بيني زياد است.
ضربات وارد شده به بینی ممکن است سبب شکستن استخوان بینی و تورم آن شود که در نتيجه آن بینی بد فرم شده و گاها مشکلات تنفسی ایجاد می شود. مشکلات تنفسی همچنین می تواند به علت انحراف تیغه بینی باشد. تيغه بينی يک لايه نازک است که حفره بینی را به دو قسمت تقسیم می کند. انحراف تیغه سبب می شود که حفره بینی در یک سمت بزرگ و در سمت دیگر کوچک شود که در نتيجه آن مسير تنفسی بسته شده و گرفتگی بینی و اختلالات تنفسی ایجاد میشود.
نكات مرتبط با عمل جراحی بینی در ورزشکاران
ضربه به بینی عمل شده بسیاری از مشکلات ایجاد شده بر اثر وارد شدن ضربه به بینی عمل شده، قابل حل است. تنها لازم است که شما در زمان مناسب به پزشک خود مراجعه کنید تا اقدامات لازم انجام شود. در موارد محدودی ممکن است مشکلات ایجاد شده در اثر ضربه با اقدامات معمولی برطرف نشود که در این شرایط می توان عمل ترمیمی بینی را انجام داد. برای انجام عمل ترمیمی نیاز به گذشت حداقل یک سال از عمل اولیه است زيرا تا قبل از آن شکل نهایی بینی هنوز به دست نیامده و زخمها و برشهای جراحی به طور کامل بهبود نيافته است. ورم بینی بعد از گذشت یک سال به طور کامل از بین می رود.
عوارض البته ناگفته نماند شروع به فعالیت های ورزشی قبل از زمان مناسب می تواند مشکلات بسیاری برای فرد ایجاد کند. بسیاری از افراد بعد از عمل جراحی بینی عجله می کنند و دوست دارند که فعالیتهای ورزشی خود را هر چه سريعتر شروع کنند. اما شروع زود هنگام فعالیتهای سنگین نتیجه عمل جراحی بینی تنها به مهارت جراح بستگی ندارد و جدی گرفتن مراقبتهای بعد از عمل یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در موفقيت عمل بینی است.
بهتر است که در خصوص زمان ورزش کردن بعد از عمل با پزشک خود مشورت کنید .همچنین شما باید به صدای بدنتان گوش دهید و در صورتی که احساس می کنید انجام یک فعالیت خاص شما را اذیت می کند این موضوع را جدی بگیرید و خودتان را در معرض آسیب قرار ندهيد.

اشتراک گذاری :

دیدگاه خود را بنویسید

دو × چهار =